Laborilt telliti potentsiaalse kopsuemfüseemi ravimi uuring loomkatsetena. Selleks telliti üle saja mustakarva hiirekese. Võimaliku ravimi keemiline koostis on ka meie laborile saladus ning kogu katse protseduur on tellija poolt ette antud. Ravimi toime uurimiseks tuleb erinevatele hiirerühmadele manustada erinevaid aineid või nende kombinatsioone, näiteks saavad ühed hiired üksnes uuritavat ravimit, teised teadaolevat ravimit, kolmandad põletikku tekitavat ensüümi, osa aga nende kombinatsioone. Aineid manustati tilgakestena hiire ühte ninasõõrmesse. Selliseks protseduuriks tuli hiired uinutada. Umbes poole tunni pärast oli konkreetse hiire jaoks see protseduur lõppenud ning ta sai oma spetsiaalses terraariumis toibuma hakata. Laboritöötajaid ootab aga ees umbes kuuenädalane katsete ja analüüside tegemise tööperiood: näiteks analüüsitakse iga katselooma vere koostist, kopsukoe morfoloogiat, kopsumahtuvust jm.
Anname nüüd lugejale väikese ülesande. Leidke meie laboritööde õpingutes ettetulnud mõistetest need, mis on otseselt seotud eksperimendi ülaltoodud kirjeldusega. Selliseid sõnu on loetelus kuus ning tähestiku järjekorras lugedes saame mõistete esitähtedest kombinatsiooni „aeikks“.
Akridiinoranž, akrosoom, antioksüdant, atsetüülkoliin, automaatpipett, basofiil, Bürkeri kamber, elastaas, eosinofiil, fluorokroom, fosfaatpuhver, fragmenteerunud DNA, füsioloogiline lahus, granulotsüüt, in vitro, in vivo, ketamiin, kontraktsioon, komplementaarne, laminaarkapp, laser, lümfotsüüt, mesenhüüm, metakoliin, monotsüüt, neutrofiil, organivann, retseptor, steriilne, supernatant, suspensioon, trüpaan-sinine, trüpsiin, tsentrifuug, tsütomeeter, tsütotoksiline lümfotsüüt, äigepreparaat, …